زندگینامه ریچل هالیس

ریچل هالیس (Rachel Hollis) نویسنده‌ی آمریکایی، در سی و یک سالگی اولین کتاب خود را با عنوان «دختر مهمانی» در سال 2014 منتشر کرد. سپس سه کتاب دیگر تحت عناوین «قرار اول دختر مهمانی»، «دختر دل‌انگیز» و «دختر باهوش» را طی دو سال بعدی در ادامه‌ی کتاب اول نوشت. همچنین او نویسنده‌ی یک کتاب آشپزی است. اما تنها دو سال بعد، با انتشار کتابی راجع به دختران و توانمندی آنان توانست در دهه‌ی سوم عمر خود به شهرت جهانی برسد.

هالیس متولد 1983 در ایالت کالیفرنیا‌ی آمریکا است. او بعد از پایان دبیرستان به لس‌آنجلس (در همان ایالت) نقل مکان کرد و توانست یک شغل در یک شرکت رسانه‌ای و سرگرمی به نام میرامکس (Miramax) بگیرد. زمانی که مشغول کار در آنجا بود با دیو (Dave) آشنا شد و چند سال بعد با او ازدواج کرد. آن‌ها صاحب چهار فرزند شدند اما بعد از شانزده سال زندگی مشترک، در سال 2020 هالیس و همسرش از یکدیگر جدا شدند.

هالیس پیش از نویسندگی، یک مدیر و بنیان‌گذار بوده و است. او مدیرعامل شرکت Chic Media است و توانست در بیست و هفت سالگی شرکت را به عنوان یکی از سی شرکت برتر معرفی کند. او متوجه نگاه انگیزشی، انرژی‌بخش و مثبت خود شد و تصمیم گرفت که این طرز فکر را با دختران و زنان دیگر نیز به اشتراک بگذارد. برای همین در سال 2018 اولین کتاب انگیزشی خود را نوشت که با استقبال شدیدی مواجه شد. تاکنون هالیس سه‌گانه‌ی خودیاری زیر را نوشته است که زنان بسیاری با آن هم‌ذات‌پنداری کرده اند.

هالیس به عنوان نماد خودباوری و موفقیت زنان شناخته می‌شود. شاید عناوین کتاب‌هایش خطاب به دختران باشند، اما زنان و مردان بسیاری خواننده‌ی کتاب‌های او هستند. او در کتاب‌هایش زنان را نسبت به حقوق‌شان آگاه می‌کند و آن‌ها را برای کسب آزادی‌های بیشتر تشویق می‌کند. دغدغه‌ی اصلی کتاب‌هایش دختران و زنانی هستند که نقش دختر، همسر و یا مادر مانع شکوفایی خود واقعی‌شان شده است.

Rachel Hollis BookZyfa (4)

هالیس معتقد است وظایف نقش‌های خانوداگی نباید یک زن را گرفتار کند و هر زنی حق دارد که هویت فردی خود را شکل بدهد. در عمل نیز، هالیس مدیرعامل یک شرکتی خصوصی راجع به مسائل حقوقی زنان است. مطمئنا یکپارچگی حرف و عمل هالیس و صداقت نوشته‌هایش از مهم‌ترین عوامل موفقیت و محبوبیت کتاب‌هایش است. تمام حرف‌های کتاب برگرفته از زندگی شخصی اوست. او مابین حرف‌هایش از خاطرات خصوصی خود می‌گوید که باعث می‌شود علاوه بر اینکه خواننده احساس نزدیکی بیشتری با هالیس بکند، متوجه شباهت‌های زندگی خود با روزگار سخت نویسنده بشود. برای مثال می‌گوید زمانی که تنها چهارده سال داشت شاهد بدن بی‌جان برادرش بود که با شلیک گلوله خودکشی کرده بود. هالیس بعد از این اتفاق به این نتیجه می‌رسد که اگر زندگی بهتری می‌خواهد، باید خودش آن را بسازد. هالیس سختی زندگی را شخصا تجربه کرده است و توانسته است که از یک کودکی و نوجوانی سخت گذر کند. در نتیجه بسیاری از خوانندگان معتقدند حرف‌های او به دور از کلیشه‌ها و نصیحت‌های تبلیغاتی است.

با خواندن کتاب‌های هالیس تجربه صحبت با یک دوست صمیمی و گرفتن چند راهکار ساده و کاربردی را شبیه‌سازی کنید.

0